ekipa FLYING CARPET

Jesteśmy grupą filmową, powstała w 2013 roku we Wrocławiu, specjalizująca się w produkcji filmowej. Działamy na terenie całej Polski, jednak często realizujemy swoje projekty, podróżując do różnych zakątków świata. Nasze portfolio przekroczyło już 200 zrealizowanych projektów, a pasja do filmu i fotografii powoduje, że ciągle się rozwijamy i tworzymy coraz to bardziej unikatowe projekty.

Adam Ślesiński
Specjalista VFX / Operator Gimbali
Już w dzieciństwie marzył o wysadzeniu własnego domu, plan zrealizował — na szczęście w postprodukcji. Pirotechnik, bez doświadczenia pirotechnicznego. Słowem, gość, który tchnie życie w green screena i wysadzi Wasze kadry. After Effects opanował, gdy miał jeszcze mleczaki. Gdy nic nie wysadza, lata z gimbalami jak ninja, w końcu od 13 lat trenuje parkour. Prywatnie podróżnik górski i miłośnik wszelkich przygód.
Piotr Marcjasz
Operator Obrazu / Montażysta
Pół człowiek, pół maszyna. Jego prawą ręką jest kamera, z którą nie rozstaje się od 13 roku życia. Absolwent Wrocławskiej szkoły filmowej Mastershot, który stojąc po drugiej stronie obiektywu, zrealizował wiele krótkich metraży, teledysków i reklam. Z każdego ujęcia próbuje wyciągnąć jak najwięcej. Nieważne czy to plener Islandii, czy dzielnica rodzinnego Wrocławia.
Mateusz Drozd
Marketing Manager
Nasz specjalista do spraw reklamy i marketingu. Spożywa niezliczone ilości kawy, na szczęście myje po sobie kubki. Doświadczenie w branży filmowej i fotograficznej zdobył podczas wieloletniego pobytu w Londynie, współpracując z takimi agencjami jak Saatchi & Saatchi, Oglivy czy McCann.
Dorota Schleiss
Kierownik Produkcji
Kierowniczka od planów specjalnych: na dachu, pod mostem czy w rzece — wszędzie da się coś nakręcić. Pasję do filmowania odkryła w sobie gdzieś między starą kamerą taty a małym handicamem na studiach dziennikarskich, gdzie powstała jej pierwsza etiuda. Teraz na poważnie wzięła się za kierownictwo produkcji. W wolnych chwilach pije ziółka i medytuje, bo w życiu trzeba znaleźć równowagę.
Wincent Wiktorczyk
Dźwiękowiec / Reżyser
Pytasz co z dźwiękiem w twoim filmie? Zajmie się nim doświadczony w pracy na planie operator dźwięku. Jest on również super asystentem filmowym, który potrafi sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. Wyposażony w prawo jazdy, kulturę osobistą, poczucie humoru, atmosferę i ponadto włada językiem angielskim.
Artur Wypych
Oświetleniowiec / Operator kamery
Głowa pełna pomysłów realizacyjnych dlatego jego kolekcja 13 czapek wciąż rośnie. Absolwent Wrocławskiej szkoły filmowej Mastershot, którego pasją jest operatorka i oświetlenie. Pasjonuje się i spełnia przy kręceniu muzycznych teledysków oraz realizacji osobistych projektów.
Przemysław Sitek
Asystent Kamery / Operator Steadicam
Z aparatem ma styczność, od kiedy pamięta, z kamerą od 15 roku życia, jednak to właśnie w filmie odnalazł swoje powołanie. Asystent kamery i oświetlenia, który wspomaga także swoimi umiejętnościami operatorskimi i montażowymi, które rozwija regularnie przy swoich prywatnych projektach, związanych z jego innymi pasjami — podróżami i parkour.
Kamil Soczewka
Fotograf
Podróżnik, autostopowicz, kaskader-amator i łamaga, po uszy zakochany w filmie i fotografii, bez której nie wyobraża sobie życia. Szuka nowych kadrów i inspiracji w miejscach niecodziennych — chodzi po dachach, tych na miejscu, jak i tych na drugiej stronie globu. Czy to azjatycka metropolia, czy wrocławskie kanały, z każdego miejsca stara się wycisnąć 120%.
Dawid Skoczylas
Fotograf
Z aparatem w ręku czuje się w swoim żywiole. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej i krajobrazowej. Całe szczęście, że epoka aparatów analogowych już minęła, bo jego dewiza to wyzwalanie migawki kilka razy na sekundę. Dzięki temu jest w stanie idealnie zatrzymać chwilę i uchwycić najważniejszy moment.