Helikon TEX

Helikon TEX to znana marka zajmująca się produkcją odzieży. Klient zlecił nam przygotowanie krótkiej reklamy filmowej oraz fotografii. Reklamowany produkt jest nowym wariantem, starego, dobrze znanego przez klientów towaru.

KONCEPCJA

Klient posiadał bardzo wiele filmów reklamowych zrealizowanych w podobnej koncepcji i ukierunkowanych do konkretnej grupy odbiorców. Zaproponowaliśmy stworzenie reklamy, która przełamywałaby ten schemat i wnosiła powiew świeżości do marketingu klienta, trafiając jednocześnie w gusta zupełnie nowych grup docelowych. Po przeanalizowaniu nabywców produktów Helikon TEX, skupiliśmy na przedstawieniu kilku grup docelowych. Przygotowaliśmy 3 warianty scenariusza, którego tłem był plan filmowy jako, że jedną z większych grup użytkujących produkty Helikonu są filmowcy. W nieoczyswisty sposób przemyciliśmy także inne grupy - skateów, kurierów, czy archelogów. Fotografia stanowiła w tym wypadku uzupełnienie kampanii reklamowej, rozwiązanie, które bardzo często proponujemy naszym klientom.

IMG_8760_retouch-min
IMG_9049-min
IMG_8913-min
IMG_9210-min

PRODUKCJA

Starannie przygotowany scenariusz i scenopis pozwoliły na zawężenie potencjalnych lokacji do realizacji zdjęć. Po konsultacjach z klientem, mając również na uwadze płynną pracę na planie i bezproblemowe przerzuty, wybraliśmy finalne miejsce nagrań i ekspresowo pozyskaliśmy zgodę od władz na filmowanie. Decyzja ta okazała się strzałem w 10, nieduże odległości pomiędzy poszczególnymi punktami nagrań pozwoliły nam zamknąć realizację zdjęć w jeden dzień, redukując w ten sposób koszty. Scenariusz wymagał od nas przygotowania dwóch osobnych planów filmowych - tego właściwego oraz drugiego służącego za scenografię. Plan filmowy, to także spora ilość pracujących ludzi, stąd potrzeba zatrudnienia około 15 aktorów i statystów, nad którymi czuwali reżyserzy. Casting został przeprowadzony przez zaprzyjaźniona agencję castingową ZGRANI, a klient mógł samodzielnie wybrać najbardziej odpowiadające mu twarze. Do realizacji ujęć został wykorzystany gimbal Dji Ronin 2 w zestawie z wysokiej klasy filmową kamerą RED oraz obiektywami anamorfotycznymi Atlas Orion.

FCS-Backstage-33-min
FCS-Backstage-32-min
FCS-Backstage-71-min

POSTPRODUKCJA

Aby przenieść widza w świat filmu przygodowego, którego realizacja jest tłem naszej reklamy, wymagane było użycie VFX. Sam proces ich tworzenia rozpoczął się w trakcie preprodukcji, gdzie powstawały pierwsze koncepcje i pomysły. Planowanie VFXów na tak wczesnym etapie jest kluczowe, aby móc stworzyć na planie odpowiednie warunki do ich realizacji. W trakcie nagrywania ujęć do postprodukcji, na planie był także obecny VFX Composer, który czuwał nad poprawnym wykonaniem zdjęć. Przy samym komponowaniu efektów wykorzystane zostały techniki kluczowania, trackingu i compositingu z użyciem grafik 2D oraz modeli 3D.

IMG_9022-min
IMG_9022_2-min

Zobacz inne projekty.

Zapytania ogólne:

Wycena produkcji:

Rental sprzętu: